Karate Znamenáček

Často kladené dotazy

 • Co je karate?
  Karate je japonské bojové umění, které se zaměřuje na údery, kopy, bloky a různé techniky sebeobrany. Slovo "karate" znamená v překladu "prázdná ruka", což odkazuje na skutečnost, že karate nevyužívá žádné zbraně.

  Karate se vyvinulo na Okinawě, ostrově v Japonsku, v 19. století a postupně se rozšířilo po celém světě. Existuje několik stylů karate, z nichž každý má své vlastní techniky, filozofii a soutěžní pravidla. Některé z nejznámějších stylů karate zahrnují Shotokan, Goju-Ryu, Wado-Ryu a Shito-Ryu.

  V karate je důraz kladen nejen na fyzickou sílu a techniku, ale také na ducha a etiku. Studenti karate se učí disciplíně, sebeovládání, respektu k ostatním a sebevědomí. Karate může být cvičeno jak pro rekreační účely, tak i pro soutěže a bojové situace.
 • Cíle karate
  Zlepšení fyzické kondice
  Sebeovládání
  Duchovní rozvoj
 • Pro koho je karate určené
  Pro všechny věkové kategorie
 • Co se Vaše dítě naučí?
  Například skákat přes švihadlo, kotoul, stojku, klik, dřep a další základní dovednosti, které bohužel nejsou v dnešní době již samozřejmostí.

  Kontrolovaný boj proti skutečnému soupeři ,kde používáme chrániče rukou , nohou, genitálií a hrudníku, aby nedošlo ke zranění.

  Sestavy předem daných technik ,kde cvičenec bojuje s imaginárním soupeřem.

  Vytrvalost a zlepšení celkové tělesné a duševní kondice.

  Postřeh a rychlost.

  Postoje , údery a kryty.
 • Co vaše díte nenanučíme?
  Lenosti, agresivitě a nekázni.
 • Kolik to stojí?
  Částka na pololetí KARATE činí (září-leden) 2.800,- Kč ( v ceně příspěvku úrazové pojištění, odpovědnosti za škodu - Generali, registrace na svazu 300,- Kč zasílá se na svaz a zahrnuje sportovní pojištění VZP, průkaz karate, výuka). Pro úhradu obdržíte informaci o platbě - částka se hradí na účet: 2651190257/0100 + VS. Sourozenci: 1 hradí plnou částku a druhý hradí o 25% méně z celkové částky. Částka na pololetí POHYBOVÉ PŘÍPRAVKY činí (září-leden) 1300,- Kč při docházce 1x týdně a 2600,- Kč při docházce 2x týdně. Sourozenci: 1 hradí plnou částku a druhý hradí o 25% méně z celkové částky.
 • V čem cvičí nováčci? Co s sebou?
  Celý první půlrok mohou děti cvičit ve sportovním oblečení- na začátku si několik tréninků vyzkouší a po úhradě příspěvku obdrží sportovní tričko ve kterém cvičí do prvních zkoušek. Cvičí se na boso.

  Teprve po půl roce je potřeba opatřit dětem kimono. Kimono je povinné nosit po složení zkoušek na pásky STV - stupeň technické vyspělosti. Před zkouškami obdržíte veškeré informace.
 • Co s sebou?
  Tričko, které dostaneš, tepláky, pití - nejlépe čistá voda, nebo šťávu, pantofle na přechod na toaletu.
 • Jak probíhá výuka?
  Výuka probíhá formou sportovní přípravy a následně výuka základů karate. Vše obdržíš tištěnou formou, aby mohla příprava pokračovat i doma.
 • Omlouvání
  Omlouvat se na e-mail v případě delší neúčasti (úraz, nemoc). Nachlazení nemusíte hlásit.