Karate Znamenáček – Česká Lípa

facebook instagram

FLEXI-BAR

ZAHÁJENÍ CVIČENÍ: zahájení  8 . září 2022

  • den: čtvrtek
  • čas: od 19.00 do 20.00 hodin
  • kde: Stará hala vedle Kauflandu, Česká Lípa
  • cena: 80 Kč/hod.

10 hodin  740,- Kč     Platnost  permanentky 3 měsíce                                                         

20 hodin  1.470,- Kč Platnost  permanentky   6. měsíců

 

Jak FLEXI-BAR účinkuje?
Podstatou cvičení s FLEXI-BARem je rozkmitání tyče. Aby se tělo nevychýlilo ze své stabilní pozice, začínají proti kmitání Flexi-baru pracovat hluboké zádové svaly (které napomáhají správnému držení těla), veškeré břišní svalstvo, svaly pánevního dna, paží, trupu atd. Tím dochází k jejich velkému posilování. Účinky Flexi-baru pocítíte již po krátké době zejména v oblasti zad. Pokud trpíte chronickými bolestmi zad, již po několika opakováních dojde k jejich zmírnění nebo úplně odezní.

Používáním FLEXI-BARu dosáhnete komplexního tréninku. Trénink s tyčí FLEXI-BAR vyžaduje vždy sílu, energii a aktivaci nervového systému a záleží pouze na Vás, jakou intenzitu do cvičení můžete vložit a vložíte. Při cvičení procvičíte a zdokonalíte se v několika důležitých vlastnostech vašeho těla, jako jsou koncentrace, stabilita, koordinace, rovnováha atd. Pokud by si někdo řekl, že jsou to vlastnosti důležité jen pro vrcholové sportovce, mýlil by se. Naopak – jsou to vlastnosti, které využíváme při běžném pohybu v našich každodenních činnostech. Například dobrá koordinace má za následek jistější každodenní pohyb našeho těla. Jestliže člověk uvedenými vlastnostmi disponuje, je tělesně dostatečně silný a je odolný.

Uvedení vibrační tyče FLEXI-BAR do pohybu vyžaduje od každého jistou míru koncentrace. Ta musí být doplněna stabilní polohou těla. Aby bylo možné působit proti vyvolaným vibracím tyče, je třeba v celém těle vyvolat základní napětí. Tím se napíná hluboké svalstvo v okolí kloubů, které slouží jako stabilizátor. Při používání Flexibaru se zlepšuje koordinace a také rovnováha.