Karate Znamenáček – Česká Lípa

facebook instagram

BILANCE ROKU 2022

KARATE KLUB SPORT RELAX BILANCUJE

Tento rok byl opět úspěšný na mezinárodním i domácím poli.

Přesvědčivě dokazuje i rekordní zisk 473 medailí

140x zlato, 149x stříbro, 184x bronz

Klub SPORT RELAX má početnou mládežnickou základnu, na které dále staví. Z mladých vyrůstají další úspěšní závodníci, kteří dělají jméno České republice a zejména městu Česká Lípa. Letos klub oslaví 29 let činnosti v České Lípě.

Pokusím se zhodnotit to nejdůležitější za rok 2022.

Obrovská porce 32 medailí byla ze šampionátů České republiky 10x zlato, 12x stříbro, 12x bronz. V České Lize karate juniorek máme bronz.

V roce 2022 byl nejúspěšnější akcí Krajský přebor všech kategorií a Krajský přebor Beginner, který se pořádal v České Lípě se ziskem 105 medailí.

Stali jsme se nejúspěšnějším klubem Krajských přeborů a KP Beginner.

Reprezentanti v Anglii startovali na MS FSKA a vybojovali 4x zlato a 1x bronz

Dalším úspěšným startem byl světový pohár v Rakousku u nádherného Bodamského jezera. Odvezli jsme 4x stříbro. Z mistrovství Evropy SKIF z Holandska máme 5. a 6. místo. Z Evropských her v Itálii jsme získali 5x zlato, 3x stříbro, 2x bronz

V klubu proběhlo koncem roku vyhlašování nejúspěšnějších závodníků a dopadlo to velmi zajímavě:

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ ZÁVODNÍCI KLUBU DO 13. LET

 1. Cupová Barbora
 2. Barták Zdeněk
 3. Pomikáček Jan
 4. Ficzuová Sofie
 5. Zachová Magdaléna
 6. Battulga Munkshuld
 7. Maliarik David
 8. Rybová Viktorie
 9. Maliarik Jan
 10. Pomikáček Jan

 

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ ZÁVODNÍCI KLUBU  DOROST – SENIOR

 1. Znamenáčková Adéla
 2. Znamenáčková Barbora
 3. Pavlasová Božena
 4. Pokorná Natálie
 5. Klimeš Jan
 6. Klimplová Vanesa
 7. Pomikáček Pavel
 8. Štěpánský Ondřej
 9. Gašpár Patrik

10.Řehák František

Pokračujeme ve výčtu dalších akcí…

KRAJSKÉ SOUTĚŽE PRO MLADÉ ZÁVODNÍKY:

Klubu se podařilo uspořádat dva krajské turnaje pro začínající karatisty. Akce se uspořádaly pod záštitou kraje v hojném počtu a skvělou diváckou kulisou. Soutěž má za úkol rozvíjet kreativitu dětí a přípravu na větší klání.

MISTROVSTVÍ ČR FSKA

SPORT RELAX byl pořadatelem akce MČR FSKA. Podařilo se organizačně zvládnout významnou akci i pro diváky s počtem 429 startů. Mezi 23 kluby jsme slavili 3. příčku nejúspěšnějších klubů.

SOUSTŘEDĚNÍ V CHŘIBSKÉ A PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR:

I letos se nám podařilo vyjet s 47 karatisty na letní soustředění klubu do Chřibské. Výsledky to přineslo v medailích a chuti trénovat.  Bohužel se kemp prodal a letos budeme mít skvělou přípravu v České Lípě.

Klub uspořádal 2.letní příměstský tábor s názvem ,,Cesta bojovníka 2“. Kluci a holky si užili 5 kreativních dní v okolí České Lípy. Letos nás čeká třetí cesta v řadě.

AEROBIK, BOSU, FLEXIBAR, POHYBOVKY, KRUHOVÉ TRÉNINKY:

SPORT RELAX se organizačně nevěnuje jen karate, ale má záběr i v dalších aktivitách, a to pod vedením instruktorky Karin Znamenáčkové. Spokojení cvičenci si najdou cestu na Aerobik, Flexi-bar, Fitball, Bosu a Kruhové tréninky. Velmi oblíbená je sportovní přípravka ,,Pohybovky“.  Pro mladou generaci máme také oblíbené víkendové kruhové tréninky, kde se vylepšuje fyzická kondice pod vedením Barbory Znamenáčkové

 PŘEDSADA KRAJE A INSTROKTORSKÝ CERTIFIKÁT:

Pavel Znamenáček opět obdržel od Hanshi Kennetha Funakoshiho (USA) certifikát, který ho opravňuje vést organizaci v ČR jako hlavní instruktor pro další rok. Pavel Znamenáček se stal 12.12. 2022 předsedou Ústeckého svazu karate.

TRADIČNÍ VÝŠLAP NA JEDLOVOU

Letošní sezónu jsme tradičně 30.12. 2022 zakončili výšlapem na Jedlovou. Letos nás bylo opět více a na vrchol se poprvé šlapalo bez sněhové pokrývky.

PODĚKOVÁNÍ:

Dosažené výsledky, ale i další vzrůstající tendence kvality klubu jsou také dílem trenérů, kterým ze srdce děkuji a přeji jim další chuť do trénování. Jsou to Barbora Znamenáčková, Ondřej Kovács, Patrik Gašpár, Jaromír Pokorný.  Boženě Pavlasové děkuji za fotodokumentaci a vedení kronik klubu. Dík patří i našim členům za pomoc při organizování soutěží.

Partnerům a podporovatelům děkujeme za pomoc: město Česká Lípa, Liberecký kraj, NSA, MEGA a.s., Gynekologie Plus, Vendys&V, Teldatcom, AMV-trade,srov.o., VERSANA

Naši základnu najdete v městské staré sportovní hale vedle Kauflandu a informace naleznete na webových stránkách: www.karate-znamenacek.cz