Karate Znamenáček – Česká Lípa

facebook instagram

KARATISTÉ SPORT RELAX BODOVALI NA NATIONAL CUPU

KARATISTÉ SPORT RELAX BODOVALI NA NATIONAL CUPU

První kolo Národního poháru se mělo konat v Karlových Varech, ale díky organizačním změnám byl přesunut do Chodova.  Jako jediný zástupce jsme reprezentovali Českolipsko na tomto silně obsazeném nominačním  poháru.

V ranních hodinách odcestovala výprava ve složení Barbora Znamenáčková, Adéla Znamenáčková, Vanesa Klimplová, Natálie Pokorná, Patrik Gašpar a trenér Pavel Znamenáček.

První kolo NP bývá velmi nabité a tak jsme čekali silnou konkurenci. Avšak i v této silné konkurenci si vezeme medaile, postupové body a velké zkušenosti

Největšího úspěchu dosáhla Barbora Znamenáčková, která vybojovala bronz v nabité ženské kategorii.  V kumite se dařilo ještě lépe a Barbora se probojovala až do finále, kde podlehla Elišce Václavíkové (SK Č. Krumlov). Jsem velmi rád, že Barča je univerzální bojovnice a je velmi těžké bojovat se specialisty na jednu disciplínu.

Sestra Barči Adéla Znamenáčková měla opět smůlu, když v boji o bronz (vedla 1:0) v posledních sekundách nešťastně ,,sestřelila“ soupeřku kontra technikou a byla diskvalifikována. Soupeřka, chtěla dohnat manko a šla do toho naplno. Ke sportu patří radost, zklamání, výhry, prohry a zranění. Eliška je v pořádku a věřím, že se z toho oklepe a pojede dále.

Áďa brala pěkné 5. místo a body do postupu na M ČR.  

Museli jsme se oklepat, jelikož děvčata nastupovala na týmovou  ligu juniorek, kde holky vybojovaly bronz.

Velmi pěkně se umístila  Natálie Pokorná, která v kumite +54 kg vybojovala 7. místo

Vanesa Klimplová obsadila v kumite do 54 kg 11. místo.

Patrik Gašpár v kategorii kata muži 13 pozici

Gratulace všem a děkujeme městu Česká Lípa a našim partnerům za podporu.