Karate Znamenáček – Česká Lípa

facebook instagram

Sparing krajů se povedl

TALENTOVANÁ MLÁDEŽ KARATE NA SPARINGU

Stará městská hala v České Lípě se stala zápasovou arénou.  Talentovaná mládež regionálních svazů, pod vedením trenérů absolvovali dva bloky tréninků a odpoledne se rozjeli zápasy na třech tatami. V prvním bloku se zápasilo na dva body a ve druhém probíhaly klasické zápasy.

Součástí bylo i školení nových rozhodčích, kteří se na těchto zápasech  zdokonalovali.

Karate klub SPORT RELAX již v tomto centru měl své studenty a nyní ještě posílil. Byl jsem rád, že jsem mohl nominovat některé šikovné se zájmem o kumite (zápas). Byla to pěkná makačka a dobrá škola. Zápasilo se s mnoha závodníky z jiných klubů, což potřebujeme.

Věřím, že se tato neděle vyplatila a nastartovala některé talentované závodníky. U vyspělejších šlo o tvrdší zápasy a došlo k  rapidnímu zlepšení. Potřebujeme se více prát s konkurencí a to nás posouvá.  Máme domluvené pondělky v Ústí na Labem, kde se zaměřují jen na kumite. Již několikrát jsme tam zápasili a bylo to vždy fajn.

Těším se až Covid zmizí a všichni budeme normálně fungovat. Hodně dětí bylo v karanténě a to nás omezuje. I přesto jsem byl s výkony zúčastněných  závodníků spokojen, jmenovitě:

Adéla Znamenáčková, Vanesa Klimplová, Natálie Pokorná, Magdalena Zachová, Ema Řeháková, Pavel Pomikáček, Jan Pomikáček, František Řehák, Ondřej Štěpánský, Jaromír Pokorný, Teodor Valjent, Munkhsuld Battulga, Enerelt Anarjargal.

Jeden z nejúspěšnějších závodníků U12 byl vyhlášen Jan Pomikáček a my mu gratulujeme.