Karate Znamenáček – Česká Lípa, Česká Kamenice, Doksy, Libouchec

BOŽENA PAVLASOVÁ vybojovala 9. místo na MS SKIF

Členka karate klubu SPORT RELAX Česká Lípa,  reprezentovala  Českou republiku na červencovém mistrovství světa v karate organizace SKIF v Hradci Králové, které skončilo v neděli 21. 7. 2019. Mistrovství světa karate SKIF se koná jednou za 3 roky. V roce 2019 byla pořadatelem Česká republika, organizátorem je klub SK Karate Spartak Hradec Králové, z.s., který v roce 2017 uspořádal Mistrovství Evropy. Světového šampionátu se účastnilo na 1200 závodníků z 55 států ze všech kontinentů.

Božena Pavlasová vybojovala na mistrovství světa SKIF  9 – 14. místo v kata Masters. Ve  smíšených týmech spolu s L. Marešem a J. Juráskem přidali  12. příčku.

,, Mám radost, že jsem tam mohla být a  získala nominaci ” sdělila s radostí B. Pavlasová.

odkaz na foto https://znami.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_sveta_SKIF_19.-21.7.2019

Výsledky 

9-12.místo kata starší žáci Jakub Burián a Matyáš Najman

9.-14.místo kata master Božena Pavlasová

12.místo kata tým mix Božena Pavlasová

Michaela Navrátilová kumite prohra v prvním kole.

 

 


Členka karate klubu SPORT RELAX Česká Lípa, bude reprezentovat Českou republiku na červencovém mistrovství světa v karate organizace SKIF v Hradci Králové, kde se zúčastní okolo 1500 soutěžících ze zhruba 55 zemí.
Boženka bude starovat v kategorii Masters a díky vítězství na domácím šampionátu dostala tuto šanci.

Start v této kategorie bude v pátek 19.7. 2019 v
11:00-13:00 Eliminace KATA MASTERs
Finálový blok proběhne v 13:30-14:00

„Jsem velmi rád, že se šampionát bude konat právě v tomto městě, jde již o 13. šampionát této organizace. Pro šampionát je tu velká podpora,” řekl předseda světové federace SKIF Nobuaki Kanazawa.
Připraven bude také doprovodný program, například ukázky bojových zbraní nebo prezentace japonské kultury a umění.
Hradec Králové nahradil původně vybrané Tokio, které z důvodu příprav na olympijské hry 2020 pořadatelství šampionátu odmítlo. Světová federace nakonec pořadatelství přiřkla České republice a volba padla na Hradec Králové. Podle organizátorů k tomu přispěl především pozitivně hodnocený evropský šampionát, který se ve městě konal v roce 2017.
SKIF je největší organizací stylu šótókan, který je považován za tvrdou variantu karate. Má přes dva miliony členů ve více než 130 zemích. MS této organizace se koná od roku 1983. Mezinárodní olympijský výbor uznává Světovou federaci karate WKF, jež sdružuje téměř 200 zemí. V roce 2020 v Tokiu se karate poprvé představí na olympijských hrách.