Karate Znamenáček – Česká Lípa, Česká Kamenice, Doksy, Libouchec

SPORT RELAX VEZE STŘÍBRO Z PRESTIŽNÍ GRAND PRIX SLOVAKIA

SPORT RELAX VEZE STŘÍBRO Z PRESTIŽNÍ GRAND PRIX SLOVAKIA

V pátek odpoledne vycestovala výprava reprezentantů ve složení Barbora Znamenáčková, Adéla Šinerová , David Kavalír a trenér Pavel Znamenáček na slovenskou půdu, aby v  Bratislavě předvedli co nejlepší výkony. Tradičně se v Bratislavě sjede evropská špička karate a nebylo tomu ani  letos jinak na 39.GP

Start v Adélky  Šinerové v juniorské kategorii byl napjatý a po startu na ME olympijském karate se očekávala pěkná podívaná s kvalitními závodnicemi  z Polska, Slovenska a Ruska. Adéla se přes závodnice probojovala do vysněného finále, kde se střetla s rakouskou reprezentantkou Celo Funda, Byl to pěkné finále,ale na rakouskou reprezentantku bohužel nestačila. Stříbro z tak prestižní soutěže je úžasné.  Áďa ještě bojovala v kategorii  U21, když se opět dostala do kvalitních bojů o bronz. Tam však soupeřce podlehla a tak veze do České Lípy krásné páté místo.

David Kavalír se také neztratil v nabité kategorii reprezentantů z Maďarska, Rakouska, Chorvatska a Polska . David měl  virózu a to výkon poznamenalo.  V seniorech se,ale i přes tuto nekomfortní situaci přenesl  umístil se na krásném sedmém místě. V druhém kole v kategorii U21 se nedostal dál přes závodníka z Polska, kde zápas skončil 4-1 pro soupeře.

Barče se letos v Bratislavě příliš nezadařilo. V kategorii seniorek prohra první kolo 1-4 s polskou závodnicí, která se poté nedostala dál přes finalistku kategorie. V U21 výhra první kolo 4-1, druhé prohra 1-4 a následně v boji o repasáž podlehla reprezentantce ze Slovenska Váňové.