Karate Znamenáček – Česká Lípa, Česká Kamenice, Doksy, Libouchec

3 KOVY Z EURO GP 2017

   

Z EURO GRAND PRIX VEZEME 3 CENNÉ KOVY
• Bára Znamenáčková /kategorie U21/ 🥉3. místo
• Adélka Šinerová /kategorie Cadets/ 🥇1. Místo
• Adélka Šinerová /kategorie Juniors/ 🥇2. místo
Barbora a Adéla hájily celý víkend barvy ČR a klubu SPORT RELAX jako jediné z České Lípy na mezinárodním turnaji Euro Grand Prix 2017 v Plzni .
Adéla Šinerová startovala v sobotu v kategorii kata kadetky za reprezentační výběr České republiky. Tento start sloužil jako příprava před nadcházejícím mistrovství světa v olympijském karate ve Španělsku – Tenerife, kde bude Adéla reprezentovat Českou republiku. Barbora Znamenáčková startovala za U21 a akce slouží k přípravě před světovým Budomaratonem v Itálii. Nedělní blok patřil oběma závodnicím v kategorii juniorek.
Na tomto významném turnaji se nám podařilo vybojovat 3 cenné kovy
• Adélka Šinerová /kategorie Cadets/ 🥇1. Místo
• Adélka Šinerová /kategorie Juniors/ 🥇2. místo
• Bára Znamenáčková /kategorie U21/ 🥉3. místo
V sobotu v Plzni se o zlato zasloužila Adéla Šinerová, která porazila závodnice ze Švýcarska a Belgie, finále patřilo nám, když zvítězila nad Belgičankou Novo Younmi 3:2 a mohla se radovat z premiérového vítězství na této prestižní soutěži. Barbora Znamenáčková mohla startovat v U21, kde obsadila bronzovou medaili.
V neděli se obě závodnice postavily na start juniorek. Velice pěkně se vedlo Adéle, když porazila plejádu soupeřek a opět stála před finále ve kterém tentokrát podlehla 2:3. Považuji 2. místo za obrovský úspěch na této náročné soutěži a motivaci před MS.
Bára vyřadila v prvním kole Belgičanku, potom narazila na Lacinovou, které podlehla. Lacinová byla v dalším kole poražena a tím v soutěži Bára skončila. Nicméně hodnotím tento víkend, jako velmi podařený a gratuluji k medailím.
Tento turnaj je tradičně velmi kvalitně obsazován závodníky ze zahraničí a stává se často přípravou pro reprezentace před MS. Jako přípravu ho zařadili celky Belgie, Švýcarska, Lucemburska, Dánska, Holandska, Finska, Skotska nebo Arménie. Doplňují to další kluby ze Švédska, Norska, Anglie, Maďarska, Polska či dalších zemí. Je tedy příležitost zde se utkat se širší evropskou elitou za účastí velmi kvalitních rozhodčích z celé Evropy.