Karate Znamenáček – Česká Lípa, Česká Kamenice, Doksy, Libouchec

V NEDĚLI NÁS KARATE BAVILO

DSC_8879

 

KARATE V ČESKÉ LÍPĚ BAVÍ MLÁDEŽ

Poslední akce, kterou klub připravil před prázdninami byl 19.6. 2016 pohár mládeže  v České Lípě s názvem  ,,KARATE NÁS BAVÍ“

Tento pohár slouží k přípravě začínajících mladých adeptů na soutěžní dráhu. Mladí karatisté mají šanci si vyzkoušet jak chutná stát na tatami a obstát v konkurenci. Cestu jim ukazují ti o něco starší , aby byla zřetelná motivace.

Letošní ročník poháru mládeže ,,KARATE NÁS BAVÍ „ uspořádal klub KARATE SPORT RELAX a letos se soutěž stala  součástí projektu České unie sportu ČUS- Sportuj s námi. 

Soutěž v nové  sportovní hale ve Wedrichově ulici vedle Kauflandu se skládala ze cvičení základních technik na místě a souborného cvičení, kata , duo kata a kata team. „Naše soutěž je mezi mládeží a začínajícími karatisty oblíbená, letos se  zúčastnilo mnoho mladých   závodníků s rodičovskou kulisou,“ informoval hlavní organizátor Pavel Znamenáček a dodal: „Proběhla v klidné atmosféře s pěknými cenami a bohatou tombolou. Každému závodníkovi  řekneme chyby, aby se poučil a vlídným způsobem ho posouváme dál, aby karate miloval. Na tribuně sledovali vše rodinní příslušníci a zájemci o tuto pěknou akci.

 Zlatou medaili a pěkný pohár vybojovali:

Gregor Jan, Vlčková Viktorie, Filip Lorenc, Lucie Dračková, Stella Veghová, Pavel Pomikáček, Jan Křesálek, Tadeáš Jeník, Jakub Vavřiníčik, Adéla Znamenáčková, Barbora Vlčková, Kryštof Kouba, Petr Zítko a Matouš Slatinský.

 

 Stříbrné medaile : Matyáš Najman, Natálie Pokorná, Matyáš Jakubek, Barbora Bumbová, Pavla Pešková, Petr Novák, David Svoboda, Viktor Kabanov, David Minárik, Kristýna Vorlíčková, Klára Stratilová, Jakub Fiala, David Grösser a Lukáš Maršálek.

 

 Sadu bronzových medailí si odvezli : Ondřej Slatinský, Tomáš Záveský, Rozálie Pokorná, Nikola Caňkářová, Tomáš Horák, Anna Salavcová, Eliška Jerie, Markéta Buluhová, David Strupp, Tadeáš Breuer, Filip Procházka, Jakub Buríán, Marek Balog, Filip Končel, Tomáš Klinec, Klára Steinzová, Nikola Zemanová, Dagmar Suchá, Anna Vorlíčková, Pavel Vácha, Matěj Lang, Jakub Klaban, Saša Borunský, Lukáš Olbrecht a Adam Sebai.

 

Druhá disciplína  patřila duo týmům a zlato odváží:

 David Minárk a Jakub Vavřinčík, Jan Křesálek a Jakub Burián, Adéla Znamenáčková a Viktorie Vlčková.

Stříbrné medaile vybojovali Petr Zítko a Lukáš Lang,  Anna Vorlíčková a  Barbora Vlčková, Kristýna Vorlíčková a Natálie Pokorná.

Bronz Matyáš Najman a  Jan Gregor, Pavel Vácha a Adam Janda, Anička Chudíková a Lucie Dračková.

 Novinkou byla disciplína  kata tým a zde se nejlépe dařilo děvčatům ve složení Natálie Pokorná, Adéla Znamanáčková a Viktorie Vlčková. Klára Stratilová, Anna Vorlíčková a Barbora Vlčková.

 Stříbro bral tým ve složení: Matouš Slatinský, Jan Křesálek a Jakub Burián. David Minárik, Jakub Vavřinčík a Kryštof Kouba pochlubit se stříbrnou medailí.

  „Snažíme se pracovat s mládeží a stále zdokonalujeme výuku karate a přípravek.