Karate Znamenáček – Česká Lípa, Česká Kamenice, Doksy, Libouchec

SPORT RELAX výborně na MČR sportovního karate a bude v televizi

DSC_6087 DSC_5722

foto http://znami.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_CR_WKF_5.-6.12.2015

SPORT RELAX   exceloval na  MČR  sportovního karate a bude v televizi

 4x zlato, 2x stříbro, 2x  bronz a 3x páté místo.

Úžasná 8. příčka  z 59 klubů

Naše výprava odcestovala už v pátek, jelikož cesta do Ostravy je velmi náročná. V sobotu byl na programu start Masters, dorostenců , juniorů a nedělní blok patřil žákům.

 V sobotním ,,horkém startu,,  našich předních závodníků  Lukáš Pevný, Milan Zítko, Kryštof Zlatohlávek, Markéta Nováková, Dora Blechová, Barbora Znamenáčková, Božena Pavlasová a Matěj Kühn se očekávala velmi horká půda a medailové umístění.

 V disciplíně kata Masters se nám podařil získat zlatý  hatrick v podání Boženy Pavlasové, což je úžasný výsledek.

  Druhou úspěšnou závodnicí v kata U21  byla Markéta Nováková , která vybojovala titul Vicemistryně republiky.

Třetím překvapivým výsledkem byl bronzový Milan Zítko , který hájil barvy v kata junioři s náročným losem.

 Barbora Znamenáčková vyhrála v kata dorostenky dvě  kola, ale o třetí místo smolně prohrála  na praporky 3:2 a odvezla si páté místo.

 

Druhou velmi silnou disciplínou byla kategorie kata týmů juniorů a mužů. Náš tým  ve složení Lukáš Pevný, Milan Zítko a Kryštof Zlatohlávek se probojovali  do finále v obou  kategoriích!!!

Finalisté zde  musí zacvičit  kata a předvést  bunkai /sebeobranu/. To se nám vše podařilo a chlapci se před televizní kamerou radují z titulu Mistra ČR jak v seniorech , tak i v juniorské kategorii a možnost startu na ME, které se koná v únoru  na Kypru.

 V kumite se  Lukáš Pevný, postaral o páté místo, když jsme z taktických důvodů neriskovali boj o bronz, aby byl fit na finále týmů.

 Do  nedělních bojů nastoupili David Minárik, Jakub Vavřinčík, Jakub Scholz, Daniel Beránek, Adéla Šinerová, Anna Vorlíčková, Klára Stratilová a Barbora Vlčková.

 V disciplíně kata starší žáci se nejlépe vedlo  Danielu Beránkovi, který obhájil zlato z loňska.

V kata starší žákyně tři  kola vyhrála, ale o bronz  prohrála Adéla Šinerová. Pro Adélku páté místo je menším zklamaní, ale nato že měla úraz , který jí na půl sezóny vyřadil je to velmi pěkné.

 Poslední úspěšnou kategorii pro náš klub byl kata tým žáků a žákyň, kde se bojovalo v početné konkurenci.

 Žáci ve složení David Minárik, Jakub Vavřinčík a Jakub Scholz loni vyhráli a letos vybojovali bronzovou medaili. Premiéru měly žákyně ve složení Anna Vorlíčková, Barbora Vlčková a Klára Stratilová , kde také musely zacvičit bunkai . Finálový blok byl velmi pěkný a stříbrná medaile je pro děvčata krásným výsledkem.

 Děkuji všem závodníkům za výborné výsledky a p. Minárikovi a p. Zlatohlávkovi za dopravu.