Karate Znamenáček – Česká Lípa, Česká Kamenice, Doksy, Libouchec

Světový pohár: 3× střbro a 2× bronz

DSC_21961-335x213-custom[1]

DSC_22431-229x368-custom[1]

SPORT RELAX na světovém poháru uspěl a získal 3× stříbro, 2× bronz

Fotografie

Karate klub SPORT RELAX reprezentoval o víkendu Českou republiku a Českou Lípu na světovém poháru a nejprestižnější akci v ČR. Hradec přivítal kolem 1200 závodníků ze 120 klubů z dvanácti zemí: Egypt, Armenie, Německo, Maďarsko, Litvy, Macedonie, Norsko, Polsko, Rusko, Slovensko, Švédsko a Ukrajina. V silné konkurenci jsme obstáli a vybojovali tři stříbrné a dvě bronzové medaile.

V sobotu ráno se do hradecké haly začali sjíždět závodníci v kategoriích dorost, junioři, senioři a masters. Náš tým SR byl ,,ochuzen“ o dvě tváře Terku Zlatohlávkovou a Barču Znamenáčkovou, které startovaly za výběr reprezentace ČR. Obě děvčata ale nenavázaly na výsledky z loňského roku. Barbora Znamenáčková v loňském roce 3, obsadila pěkné 7. místo.
Sára Ješetová se představila v kata juniorky a dostala se do bojů v repasáži, tam prohrála a také jí patří 7. místo.
Stříbrnou medaili za klub SPORT RELAX v kata Masters vybojovala Božena Pavlasová.

Další úspěch pro barvy SR vybojoval tým juniorů ve složeni Lukáš Pevný, Milan Zítko a Kryštof Zlatohlávek. Kluci startovali i za seniory , kde jsme se probojovali do finále . V každé kategorii nám v cestě za zlatem stál výběr reprezentace Egypta. Po zacvičené kata a následně bunkai se všichni kolem tatami shodli , že nasazení a reálné pojetí měli naši. Bohužel v cestě stojí rozhodčí s někdy rozdílným názorem…

V nedělním programu startovali naši žáci žáci do 13 let ve složení : David Minárik, Jakub Vavřinčík, Jakub Scholz a Daniel Beránek. Nejlépe se dařilo Danu Beránkovi, který ve velké konkurenci vybojoval bronzovou medaili. Zbylí tři závodníci si to napravili v kata týmu , kde si vybojovali bronzovou medaili.
Všem moc gratulujeme a děkujeme panu Minárikovi za dopravu.