Karate Znamenáček – Česká Lípa, Česká Kamenice, Doksy, Libouchec

Úspěšné 1. kolo ÚRP

21.3.2015-130[1]

Fotografie

Plný autobus karatistů SPORT RELAX vyrazil na Memoriál M. Šianského do Loun

V sobotu odcestovala výprava Sport Relax na 1. kole Regionálního poháru (Memoriál Miroslava Šianského). Tato soutěž je nominačním klíčem k postupu na M ČR. Do Loun jsme jeli s mladými závodníky,kterým se podařilo vybojovat šestnáct medailí z toho šest zlatých, tři stříbrné a sedm bronzových kovů v konkurenci 224 závodníků z 23 klubů z ČR.
Nejúspěšnější závodnicí se stala Barbora Znamenáčková s počtem tří zlatých medailích.

V mládežnických kategoriích startovali tito závodníci: Dagmar Suchá, Viktorie Vlčková, Adéla Znamenáčková, Marie Suchá, Natálie Pokorná, Adam Janda, Jakub Scholz a Jakub Somora.
Na nejvyšší příčky v disciplíně kata a obhájit loňské vítězství se povedlo třem závodníkům a to ve starších žácích Daniel Beránek, v dorostenkách Barbora Znamenáčková a v master Božena Pavlasová.

Velmi dobře si vedla i Veronika Kašparová když si v disciplíně kata juniorky a ženy odvezla stříbrnou medaili.
David Minárik a Dora Blechová se ukázali v nových kategoriích a svým výkonem stáli na bedně s bronzovou medaili. Klára Stratilová si naposledy užila start v kata mladší žákyně 10-11let a může se pochlubit bronzovou medailí. O největší překvapení se postaral Ulziiorshikh Sodkherlen, který si dokázal poradit s pavoukem chlapců v kata mladší žáci 10-11let a z Loun si odvezl svojí první bronzovou medaili po přestupu z jiného klubu.

V disciplíně kata duo se nám opět dařilo a tým Anna Vorlíčková / Barbora Vlčková, si z Loun odvezly zlato . Další úspěšnou zlatou dvojicí byly Barbora Znamenáčková a Dora Blechová. Bronzovou medaili si z memoriálu odvezli Jiří Svoboda a David Minárik.

V kata team se představily juniorky Sára Ješetová, Barbora Znamenáčková a Dora Blechová si za synchonizovanou kata odvezly zlatou medaili. Stříbro vzali David Minárik, Jakub Vavřinčík a Jakub Scholz, druhým stříbrným týmem se stali Jakub Pevný, Jakub Fiala a Kryštof Kouba.
Děvčata Anna Vorlíčková, Klára Stratilová a Barbora Vlčková byla dekorována bronzem.

Poslední disciplínou bylo kumite, kde jsme měli zastoupení v Matěji Kühnovi, který měl také premiéru v juniorech a z turnaje si odvezl bronzovou medaili.
Děkuji Janě Bělohlavové, Boženě Pavlasové a týmu zkušenějších závodníků za pomoc při koučování.