Karate Znamenáček – Česká Lípa, Česká Kamenice, Doksy, Libouchec

Vydařená sobota plná pohybu

DSC_0228

SPORT RELAX  USPOŘÁDAL DALŠÍ  SOBOTU PLNOU POHYBU.

více foto: http://znami.rajce.idnes.cz/Sobota_plna_pohybu_26.4.2014

Dne 26. 4. 2014  za podpory příspěvkové organizace Sport Česká Lípa uspořádaly cvičitelky Karin Znamenáčková (SPORT RELAX) a  Anička Peterková (Endorfin Liberec) již čtvrtou  sportovní akci s názvem  „SOBOTA PLNÁ POHYBU“. Cvičení začínalo v 9.00 v českolipském bazénu AQUAEROBIKEM a po té se program přesunul do sportovní haly, kde se cvičilo  na BOSU (balanční podložka,která přispívá k rozvoji koordinace pohybu těla a k posílení stabilizačních svalových partií).

Potom následovalo  cvičení   s FLEXI-BARY a BOSU  (flexi bar neboli pružná tyč je náčiní, které uvedením do kmitavého pohybu přiměje k práci hluboké svaly zádové, veškeré břišní svalstvo a svaly pánevního dna. Cvičení s flexi barem je efektivní proti bolestem zad a  zlepšení držení těla, odbourávání tuků, vyrovnání svalových disbalancí. Dále ke  zlepšování koordinace, rovnováhy, koncentrace a stability).

V poslední hodině se pro cvičenky připravila  POWER JOGA, kdy se opět prostřídalo posílení, uvolnění a protažení svalů  celého těla. Cílem pravidelného cvičení power jógy je navození harmonie těla a mysli.

V sobotu se s nadšením sešlo   48 cvičenek  odcházelo s dobrým pocitem, že pro své tělo a mysl udělaly blahodárnou věc. Již se budeme těšit na příští akci.

Kačka a Anička