Karate Znamenáček – Česká Lípa, Česká Kamenice, Doksy, Libouchec

Celkové 8. místo je obrovským úspěchem

27.4.2014 158

fotogalerie: http://znami.rajce.idnes.cz/Svetovy_pohar_26.4.-27.4.2014/

OBROVSKÝ ÚSPĚCH SPORT RELAXU NA SVĚTOVÉM POHÁRU

SPORT RELAX jako jediný zástupce  z České Lípy reprezentoval  na  nejprestižnější  akci v ČR Světovém poháru  v Hradci Králové. Zde se mimořádně zapsal skvělými výsledky do historických tabulek a to po nedělních bojích  obsazením 8 místa ze 100 klubů

Trenér Pavel Znamenáček byl spokojen když, se nám podařilo ve dvou dnech a silné konkurenci 1051 závodníků  vybojovat osm cenných kovů :   1 x zlato, 2 x stříbro, 5 x bronz , 3 x 5. místo a 2 x 7. místo.

Bylo jasné, že při tak vysokém počtu startujících, bude v každé kategorii velká konkurence a o to větší byla radost, když naši svěřenci stáli na stupních vítězů mezi elitou.

V sobotu ráno se do haly začali sjíždět závodníci v  kategoriích dorost, junioři, senioři a masters. Tam se za výběr reprezentace ČR  ukázala Tereza Zlatohlávková  a v kata juniorky 18-20 let. Po chybě vybojovala cennou  stříbrnou  medaili.  Markéta Nováková v kata juniorky obhájila loňské ,,nepopulární“ páté místo. V kata masters startovala Božena Pavlasová, která vybojovala bronzovou medaili.

Výborně se dařilo dorostenkám v disciplíně kata. Sedmou příčku si odvezla Dorota Blechová, páté místo Sára Ješetová a pro svoji první bronzovou medaili na této prestižní akci a nabité konkurenci  si přijela Barbora Znamenáčková .    Dorostenky se ještě startovaly v kata teamu juniorky, kde narazily na výborný tým z Egypta a odvezly si nakonec bronzovou medaili.

Na tatami se ukázali i  Kryštof Zlatohlávek a Jiří Svoboda v silné kategorii kata  dorostenci, leč bez úspěchu.

V nedělním programu startovala mládež do 13let.

Naše naděje Adéla Šinerová a Daniel Beránek startovali ve dvou disciplínách. Adélka  v kata starší žákyně obsadila konečné sedmé místo a pro tuto mladou závodnici je to úspěch. Vše si Adélka vynahradila v kata mladší žákyně 10-11let, kde nikomu nedala šanci a svým výkonem přesvědčila rozhodčí a vybojovala zlatou medaili a krásný pohár.  Daniel Beránek startoval  v kata starší žáci a zde vybojoval pátou příčku a také si vše vynahradil v  kata mladší žáci 10-11let , kde byl bronzový.

Další naší nadějí na tatami byl David Minárik, který pro klub vybojoval bronz, což bylo hezké překvapení .

Posledním cenným úspěchem byl team ve složení David Minárik, Jakub Vavřinčík a Jakub Scholz, kteří se v konkurenci deseti týmu dokázali stát ve finále, kde nakonec podlehli výběru z Ukrajiny.