Karate Znamenáček – Česká Lípa, Česká Kamenice, Doksy, Libouchec

SOBOTA PLNÁ POHYBU SE VYDAŘILA

187

SPORT RELAX  USPOŘÁDAL SOBOTU PLNOU POHYBU

Dne 12.10.2013  za podpory příspěvkové organizace Sport Česká Lípa uspořádaly cvičitelky Karin Znamenáčková (SPORT RELAX) a  Anička Peterková (Endorfin Liberec) již třetí  sportovní akci  “SOBOTA PLNÁ POHYBU”. Cvičení začínalo v 9.00 v českolipském bazénu AQUAEROBIKEM a po té pokračoval od 11.00h  ve sportovní hale, kde si cvičenky parádně zacvičily na BOSU (balanční podložka,která přispívá k rozvoji koordinace pohybu těla a k posílení stabilizačních svalových partií).

Dále pokračovala sobota plná pohybu cvičení s FLEXI-BARY  (flexi bar neboli pružná tyč je náčiní, které uvedením do kmitavého pohybu přiměje k práci hluboké svaly zádové, veškeré břišní svalstvo a svaly pánevního dna. Cvičení s flexi barem je efektivní proti bolestem zad a  zlepšení držení těla, odbourávání tuků, vyrovnání svalových disbalancí. Dále ke  zlepšování koordinace, rovnováhy, koncentrace a stability). V poslední hodině se pro cvičenky připravila  POWER JOGA, kdy jsme se opět posílily ale i uvolnily a protáhly svaly celého těla. Cílem pravidelného cvičení power jógy je navození harmonie těla a mysli.

V tento podzimní den se v hale sešlo 45 cvičenek a všechny jistě odcházely s dobrým pocitem, že pro své tělo a mysl udělaly blahodárnou věc. Již se budeme těšit na příští akci.

Kačka a Anička