Karate Znamenáček – Česká Lípa, Česká Kamenice, Doksy, Libouchec

SPORT RELAX BODOVAL NA LIBERECKÉM POHÁRU

19.10.2013 09519.10.2013 146

SPORT RELAX OPĚT SKVĚLE NA TATAMI

Karate klub Sport Relax  s mladými svěřenci bodoval na Libereckém poháru v České Lípě. Zde startovalo 153 závodníků z 18. klubů a naši svěřenci vybojovali 6x zlato, 7x stříbro, 4x bronz  a v celkovém pořadí klubů obsadil SPORT RELAX  druhé místo.

První a úspěšná kategorie byla  kata do 8let a  Dagmar Suchá si vybojovala svoji první  zlatou medaili. Jakub Vavřinčík se ukázal v kata mladší žáci 8-7kyu a musíme konstatovat , že se mu začíná dařit a  potvrdil to stříbrnou medailí.

Druhým úspěšným medailistou, který vybojoval také svou  první zlatou medaili v kata starší žáci 8-7kyu byl  Dan Kühnel.

V kata starší žáci nad 6kyu si dokázali poradit s pavoukem soupeřů Jiří Svoboda a Matěj Kühn, když se oba nakonec  probojovali do finále a zlato bylo nakloněno  Svobodovi  a stříbro  bral Kühn.

Eliška Povolná se startovala  v kata starší žákyně nad 6yu a svým výkonem přesvědčila rozhodčí o bronzové medaili.

Třetí úspěšnou medailistkou a první zlatou medaili vybojovala v kata dorostenky Barbora Nolová a po delší odmlce se vrátila na tatami  Veronika Kašparová, která vybojovala stříbro.   Posledním bronzovým medailistou v kata dorost se stal Josef Franěk.

Nepopulární čtvrtá místa v kata vybojovali Jakub Scholz, Barbora Vlčková, Dominik Koudela, Jakub Novotný a Anna Vorlíčková.

V disciplíně kata team mladší žáci si dobře vedou naši chlapci ve složení David Minárik, Jakub Vavřinčík a Jakub Scholz, kteří  si odvezli zlatou medaili. Děvčata ve složení Klára Stratilová, Anna Vorlíčková a Barbora Vlčková vybojovaly stříbrnou medaili.

Poslední medailová umístění byli v disciplíně kumite, kde se nám podařilo vytvořit nový funkční tým mládeže ,které nese ovoce.  Nejlépe se vedlo Matěji Kühnovi , který si poradil se soupeři a bral zlato. Stříbrné medaile patřili těmto závodníkům: Dominik Koudela, Barbora Nolová a Jakub Novotný. Bronzové medaile vybojovali   Jiří Svoboda a Alexandr Fedosov.