Karate Znamenáček – Česká Lípa, Česká Kamenice, Doksy, Libouchec

Úspěch na mezinárodní North Bohemia

12.10.2013 058

Více foto:  http://znami.rajce.idnes.cz/North_Bohemia_12.10.2013

Úspěch na mezinárodní ceně North Bohemia

Závodníci ze šesti zemí Evropy si přijelo do Ústí nad Labem již tradičně změřit síly na 45.ročníku North Bohemia.

Karate klub Sport Relax Česká Lípa s trenérem  Pavlem Znamenáčkem měl na této soutěži své zástupce a v konkurenci 392 závodníků z 63 klubů se naši svěřenci neztratili a vybojovali osm cenných kovů a celkově v pořadí klubů jsme se umístili na devátém místě.

Jako první na tatami tradičně nastupují ti nejmladší závodníci a v kata mladší žákyně si dokázala poradit se svými soupeřkami Adéla Šinerová,  kde jí v cestě za zlatem stála závodnice Gregoríková Vanda z klubu KK Topolčany.  Adélka prohrála ve finále na praporky 3:2 a stříbrná medaile je pro naší závodnicí  velkým úspěchem.

Druhým nejmladším  závodníkem byl  David Minárik, který bojoval  v nejpočetnější kategorii  kata mladší žáci, když o postup do finále prohrál na praporky 3.2 a musel bojovat o bronzovou příčku, kterou nakonec obhájil a bronz byl doma. Pro Davida je to druhý nejúspěšnější výsledek  z mezinárodních cen.

Barbora Znamenáčková se ukázala v kategorii starší žákyně a v silné konkurenci  závodnic si z Ústí přivezla pěknou bronzovou medaili.

Poslední disciplínou byla kata Master a  Božena Pavlasová,  je již v této kategorii medailově úspěšná , což potvrdila i na této mezinárodní soutěži , kde vybojovala stříbrnou medaili.

Nepopulární čtvrtá místa v kata obsadili Milan Zítko a Dorota Blechová. Do finálové sedmičky se vešly Sára Ješetová a Markéta Nováková, kde i za toto umístění nasbírali body do postupového žebříčku na M ČR.

Kata Team startoval za juniorky ve  složení Sára Ješetová, Barbora Znamenáčková a Dorota Blechová, kde  vybojovaly  zlatou medaili.

Druhá polovina soutěžního dne patřila kumite , kde jsme se historicky zapsali první  zlatou medailí v disciplíně kumite dorost  Milan Zítko.

Jakub Novotný bojoval v juniorech a stříbrná medaile je pro Jakuba dalším pěkným výsledkem.

O největší překvapení v nejpočetnější kategorii se postaral Dominik Koudela, který vybojoval svoji nejcennější medaili v kariéře .  Bronzová medaile mu patřila právem dodal kouč Pavel Znamenáček.

1.místo kata team : Znamenáčková Barbora, Blechová Dora, Ješetová Sára
2.místo Adéla Šinerová –  kata mladší žákyně
2.místo Božena Pavlasová –  kata masters
3.místo David Minárik  –  kata mladší žáci
3.místo Barbora Znamenáčková – kata starší žákyně
4.místa v kata Milan Zítko, Markéta Nováková a asi i Dorča a Sára
1.místo Milan Zítko kumite dorost do70kg
2.místo Jakub Novotný kumite junioři nad 76kg
3.místo Dominik Koudela – kumite dorost do 52kg