Karate Znamenáček – Česká Lípa, Česká Kamenice, Doksy, Libouchec

ÚSPĚŠNÁ MISE V POLSKU

6.4.2013 109

Úspěšný tým SPORT RELAX v Polsku

FOTO: http://znami.rajce.idnes.cz/Silesia_Cup_Polsko_6.4.2013

Medailové žně na Silesia Cupu 2013 v Polsku

Výprava dvanácti nominovaných karatistů z klubu Sport Relax odcestovala do polské      Legnice na mezinárodní pohár Dolního Slezska (Silesia Cup).

Pro většinu závodníků tyto závody byli premiérou v cizině a to úspěšnou. Všichni závodníci ukázali bojovnost a 15. medailí toho je důkazem. Sbírkou sedmi zlatých, sedmi stříbrných a jedním bronzem jsme se stali druhým nejúspěšnějším klubem na turnaji.

V první  disciplíně kata tým se  dařilo dorostenkám a zlato si odvezly Sára Ješetová, Barbora Znamenáčková a Adéla Šinerová. Druhým úspěšným týmem se stali chlapci ve složení  David Minárik, Jakub Vavřinčík a Jakub Scholz, kteří vybojovali stříbro

Ve druhé disciplíně jsme si vedli skvěle. Mladší žáci jsou vždy silně obsazenou kategorií a tam  čtvrtou příčku obsadil Jakub Scholz. Třetí místo vybojoval Jakub Vavřinčík a se stříbrné medaile se radoval  David Minárik.

Adéla Šinerová opět zabodovala  v kata mladší žákyně a z turnaje si Adélka odvezla zlatou medaili a velký pohár.

V kategorii kata dorost, dorostenky,juniorky a ženy se dvoum závodníkům povedlo dostat se do finále a tím  museli mezi sebou bojovat o vítězství a velký pohár. Pohár si odvezl nakonec  Milan Zítko a stříbrný byl Kryštof Zlatohlávek. Je to velmi pěkné se dívat na finále svých svěřenců.To samé se opakovalo v dorostenkách , kde se utkaly  Sára Ješetová a Barbora Znamenáčková. Z této dvojice zvítězila Sára a Bára si odvezla stříbrnou medaili. Vše se nám dařilo a do ,,třetice,, se stejná situace opakovala v juniorkách , kde  po finálovém boji zvítězila Martina Košíková a Markéta Nováková brala stříbro.

Seniorskou kategorii ovládla  Tereza Zlatohlávková a Božena Pavlasová skončila na druhém místě.

Poslední stříbrnou medaili v kata Open Masters vybojovala Božena Pavlasová.

Milan Zítko se jako poslední závodník utkal v kumite a soupeřům z Polska nedal šanci. Po přehledných bojích s mnoha podmety vybojoval cenné vítězství . Milan se potom stal nejúspěšnějším členem výpravy.

Všem moc gratuluji a děkuji panu Zlatohlávkovi za pomoc při dopravě na soutěž.