Karate Znamenáček – Česká Lípa

facebook instagram

Trenér Pavel Znamenáček a mistr Alexandr Solovjov – bezkontaktní boj

011012

video: http://www.youtube.com/watch?v=EMDuiDDU36c&feature=player_embedded

  • Alexandr Solovjov

Celkově má za sebou 29 let práce ve zvláštních jednotkách silových struktur. Za provedenou vynikající práci, za období svého působení, obdržel státní vyznamenání.
Ruský styl kontaktního boje cvičil od dětství. Jeho prvními učiteli byli dědeček a otec – důstojníci Sovětské armády, kteří absolvovali zvláštní přípravu.
V dalších letech hlubší znalosti bojového umění získával na vysoké vojenské škole, poté ve zvláštních jednotkách a při osvojování technik, zaměřených na styl Ruského kontaktního boje.
Za dobu své činnosti vycvičil velký počet žáků, kteří s úspěchem pokračují ve své službě, používají své znalosti a zkušenosti v praxi v boji s organizovaným zločinem, pašeráky drog, ilegálním přechodem státních hranic atd. Na základě svých znalostí a životních zkušeností pan Solovjov vypracovával unikátní metodu přípravy bojovníků během krátké doby. Tato metoda byla vyzkoušena na různých místech po celé délce statní hranice v oblasti Altajského kraje, na všech celnicích, a tam kde byl vyžadován zásah bezpečnostních sil.
V tuto chvíli pan Solovjov vede svoji školu a dále pro zájemce, kteří se chtějí naučit Ruský styl kontaktního i bezkontaktního boje, pořádá semináře v rodné zemi, i v zahraničí.

O METODICE

Metoda Ruského boje má kořeny ve staroruských védických znalostech šamanů a žreců. Jejich znalosti se ve starodávných časech používali a byli základem starodávného Ruského Vojenského Uměni. Po velmi dlouhou dobu se toto umění předávalo od otce k synovi.
V minulém století byly tyto znalosti zkoumávány v uzavřených vědeckých ústavech a následně z nich vycházeli účinné metody pro použití ve zvláštních jednotkách na obranu státu a obyvatelů od různých útoků.

A.Solovjov na základě znalostí a vlastní praxe vypracoval svoji metodu pro rychlou přípravu vojáků a policistů, pro obyčejné civilisty k sebeobraně a odzbrojeni protivníka, a pro rychlou regeneraci a automatickou regulaci na fyzické a psychické úrovni

Některé základní principy typické pro Ruský Kontaktní Boj, které jsou základem Bezkontaktního boje.

1. Z jednodušších nepřetržitých, nezakončených, od opory, kruhových, spirálových, vlnových, kyvadlových, nezávislých atd. pohybů se skládají velmi složíté ale dost úsporné postupy. Z těchto postupů a pohybů se veškerá síla skládá a směřuje do jediného bodu v jakékoliv části těla a posíla se do slabého místa protivníka. Právě způsob skládání velkého množství sil a správné jejich směřování, způsob udržení kolem svého těla nepronikavého skoro energetického pláště, způsob uvolnění během boje a zároveň schopnost být ve střehu a mít pod kontrolou situaci odlišuje Ruský Kontaktní boj od jiných metod. Postupně pomoci ovládáni těchto pohybu a dalších psychofyzických a informačních praktik se absolvent posouvá k technice směřování sil na dálku- Bezkontaktní boj nebo sebeobrana.
2. Technika metody vždy probíhá od situací s použitím trojité vektrální síly, pohyby dle situace, úder libovolnou častí těla, pravidla postupu a pohybu nejsou – improvizuje se, bez odporu, správný dech pomocí kterého se posouvá síla po těle do určitých bodů, práce silou na slabé místo, dodržování vzdálenosti, impulsivnost, práce s body na těle, z libovolné pozice-libovolný úder, kopírování (protivník pravou – vy levou), vše s energií, obcházení síly, levou rukou za levou-pravou za pravou, ruce a nohy nekřižovat, sestavování pohybu