Karate Znamenáček – Česká Lípa, Česká Kamenice, Doksy, Libouchec

Úspěšná výprava s 33 kovy

044

KARATISTÉ SPORT RELAX OPĚT NA ČELE . PORAZILI 32 KLUBŮ A VYBOJOVALI 33 CENNÝCH KOVŮ

V Novém Boru  dne 14.4.2012 se konal Pohár nadějí a Národní pohár žáků. Na akci se sjeli závodníci z celé ČR , kteří bojují o nominace na M ČR WKF.

Naši svěřenci mají formu a v silné konkurenci závodníků ,kteří usilují o nominaci se nám dařilo velmi dobře. Porazili jsme 32 klubů z ČR  a celkem si z turnaje odvezli třicet tři cenných kovů z toho deset zlatých, osm stříbrných a patnáct bronzových medailí. V celkovém hodnocení  jsme porazili 32 klubů a  stali se druhým nejúspěšnějším klubem

V nejmladší kategorii  do 8let v disciplíně kata si  svoji první bronzovou medaili vybojovala Dagmar Suchá  a velmi mile překvapila.

David Minárik se v nabité kategorii konkurencí prosadil a v kata do 9let  vybojoval stříbrnou medaili.  Další úspěšnou kategorii byli kata 10-11let 8-7 kyu a zde se povedlo vybojovat tři medailové pozice pro náš klub a o ty se postarali stříbrný Nquyen Danh Manh a pro bronzové pozice  David Kavalír a Radek Soukup.

V kategorii starších žáků 8-6 kyu se postaral o překvapení Dominik Koudela , který vybojoval  stříbrnou příčku a Jiří Svoboda bronzovou medaili.

Adéla Širlová po delší odmlce opět zabodovala a ze soutěže si odvezla zlato.

V kategorii dorostenci 8-6kyu se nám také dařilo a zlato vybojoval  Josef Franěk

V dorostenkách  Marie Špachmanová zvítězila, stříbro získala Jana Vaszilyová a  bronz si odvezla  Barbora Nolová.

Milan Zítko se v dorostencích probojoval do finále a v silné konkurenci získal stříbro.

V juniorské kategorii vybojoval stříbrnou medaili Tomáš Čvančara . V juniorkách si zlato odvezla Hana Ulíková a Tereza Zlatohlávová stříbrnou medaili.

V kata mladší žákyně bez omezení kyu se v silné republikové konkurenci neztratila Adéla Šinerová , která vybojovala cenný bronz.

Ve starších žácích se opět ukázal bronzový Kryštof Zlatohlávek a v žákyních bronzová Barbora Znamenáčková.

V disciplíně kumite se nejlépe vedlo  Milanu Zítkovi , který vybojoval zlatou medaili. S bronzovými medailemi slavili úspěch  Lukáš Pevný, Jakub Novotný, Barbora Košková a Tomáš Čvančara.

Poslední naší silnou stránkou jsou kata teamy a na zlatou medaili dosáhli:  Ondřej Kletečka, Nguyen Danh Manh, David Minárik, Lukáš Pevný, Kryštof  Zlatohlávek Milan Zítko a děvčata ve složení Barbora Vlčková, Klára Stratilová, Adéla Šinerová, Tereza Zlatohlávková, Hana Ulíková a Lucie Kočandrlová.

Stříbrnou medaili vybojovali: Jiří Svoboda, Matěj Kuhn, Lubomír Korenčiak, Barbora Znamenáčková, Sára Ješetová, Dorota Blechová a bronz David Kavalír, Jakub Eberhalt, Jan Jiráň, Barbora Košková, Adéla Širlová Vanesa Kraková, Jana Vaszilyová, Marie Špachmanová a Radka Vaszilyová.