Karate Znamenáček – Česká Lípa, Česká Kamenice, Doksy, Libouchec

Barbora Znamenáčková oceněna na kraji

002

Náměstek hejtmana LK Radel Cikl ocenil úspěšné  mladé sportovce

Náměstek hejtmana LK pro školství, tělovýchovu a sport Radek Cikl (ČSSD) spolu s vedoucí Odboru školství KÚ LK Jiřinou Princovou dnes odměnili v sídle Libereckého kraje v Liberci žáky základních a studenty středních škol, kteří v uplynulém školním roce uspěli v celostátních nebo dokonce mezinárodních talentových soutěžích vyhlašovaných především Ministerstvem školství, mládeže, tělovýchovy a sportu ČR.

Ocenění se dostalo Báře Znamenáčková, která vybojovala  bronzovou medaili a také dalším  mladým reprezentantům LK, kteří dosáhli medailových úspěchů a výkonů na Hrách V. letní olympiády dětí a mládeže České republiky 2011. Celkem převzalo diplom a věcné ceny 37 dětí a mladých lidí.

Společně s úspěšným účastníky vědeckých, předmětových a uměleckých soutěží se Liberecký kraj rozhodl ocenit také výkony žáků na poli sportovním. Na konci července pořádal Olomoucký kraj ve spolupráci s Českým olympijským výborem Hry V. letní olympiády dětí a mládeže České republiky, které jsou vrcholnou akcí pro žáky základních škol. Sportovci z Libereckého kraje získali celkem 26 medailí a v celkovém hodnocení krajů skončili na 11. místě.

„Přestože jsme spíše krajem zimních sportů, dosažené výsledky ukazují, že se začínáme výrazně prosazovat také v atletice, karate, golfu, cyklistice, volejbale nebo řecko-římském zápase,“ zhodnotil dosažené výkony sportovců náměstek.