Karate Znamenáček – Česká Lípa, Česká Kamenice, Doksy, Libouchec

NAŠI SKVĚLE NA MEZINÁRODNÍ VÁNOČNÍ CENĚ

19.11.2011 089

další foto na : http://znami.rajce.idnes.cz/Vanocni_cena_19.11.2011/

Obrovský úspěch našich na mezinárodní Vánočce

V sobotu 19.11.2011 se zúčastnili naši karatisté z klubu Sport Relax osmnáctého ročníku mezinárodní Vánoční ceny v Mladé Boleslavi. Tato kvalitně připravená a silně obsazená cena s konkurencí 340 závodníků z 44 klubů se těší velkého zájmu kvalitních karatistů. Je to největší soutěž mládeže v ČR.

Naši svěřenci pravidelně nominují ty nejlepší závodníky ,aby se srovnali s konkurencí . Letos se nám podařilo vybojovat  celkem devět cenných kovů z toho tři zlaté, jednu stříbrnou a pět bronzových medailí.

Se ziskem dvou medailí se Barbora Znamenáčková, Milan Zítko  a Lukáš Pevný  stali nejúspěšnějšími závodníky z klubu.

V disciplíně kata do 8let se poprvé na této soutěži představili Jakub Vavřinčík a David Minárik. Oba dva chlapci bojovali statečně a bronzová medaile pro Davida Minarika je pěkný výsledek na této silně obsazené soutěži.

Velice mile překvapil Nguyen Danh Manh, který se ukázal v nové kategorii v kata mladší žáci 8-7kyu a  v nejpočetnější kategorii vybojoval stříbrnou medaili, když ve finále podlehl Böhme Markovi z Keiko ryu Kladno. Zde se také nominoval  i Jiří Svoboda, ale na medaili nedosáhl.

Barbora Znamenáčková v kata mladší žákyně, kde měla svoji premiéru vybojovala ve finálovém bloku velmi cennou zlatou medaili a porazila Šabovou Dominiku z  Nidoshinkan dojo Brno obhájila zlato z loňského roku.

Poslední žákovskou kategorii byla disciplína kata starší žáci a zde se v silně obsazeném poli  nejlépe  vedlo Milanu Hájkovi , který si odvezl pěknou bronzovou medaili . Milan Zítko, Kryštof Zlatohlávek a Lukáš Pevný bojovali v několika kolech ve stejné kategorii,ale na medaili nedosáhli. Výborným výkonem zaujala Markéta Nováková se probojovala až o boj o bronzovou medaili o kterou nakonec přišla.

Úspěšnou disciplínou byla i kata dorostenky, kde se začalo dařit Martině Košíkové, která vybojovala pěkné  čtvrté místo.

Tereza Zlatohlávková se na centrálním tatami postavila s reprezentantkou  Droste Melina z KDVZ Magdeburg   a verdikt rozhodčích byl vítězný pro Terezku ,která si odvezla z Mladé Boleslavi cennou zlatou medaili.

Další úspěšnou kategorii byl kata team žáci a zde si na zlato sáhli chlapci Lukáš Pevný, Milan Zítko, Kryštof Zlatohlávek . Početnou kategorii byl  i kata team žákyně a bronzovou medaili vybojovaly Sára Ješetová, Barbora Znamenáčková a Dorota Blechová.

Poslední medailovou disciplínou bylo kumite, kde se  po pěkných bojích v nabité konkurenci kvalitních závodníků radoval z bronzové medaile  Milan Zítko a Lukáš Pevný .

Kata
Tereza Zlatohlávková        1. místo
Barbora Znamenáčková   1. místo
Nguyen Dang Manh           2. místo
Milan Hájek                         3. místo
David Minárik                     3. místo
Team
Pevný Lukáš, Milan Zítko, Kryštof Zlatohlávek                       1. místo
Blechová Dorota, Znamenáčková Barbora, Sára Ješetová   3. místo
Kumite
Milan Zítko      3. místo
Lukáš Pevný    3. místo