Karate Znamenáček – Česká Lípa, Česká Kamenice, Doksy, Libouchec

MEDAILOVÝ ÚSPĚCH NA MISTROVSTVÍ SVĚTA WTKA

112

REPREZENTANTI  ČR Znamenáček Pavel a Samek Ondřej Z KLUBU SPORT RELAX ZÁŘILI NA MISTROVSTVÍ SVĚTA WTKA V ITÁLII


Marina di Carrara (Itálie), Česká Lípa – Reprezentanti ČR v karate Pavel Znamenáček a Ondřej Samek z českolipského klubu Sport Relax vybojovali na mistrovství světa WTKA sedm medailí, z toho čtyři zlaté!

Šampionát hostilo italské letovisko Marina di Cararra, které přivítalo přes 4000 účastníků z 80 zemí.

Mistrovství WTKA (World Traditional Karate Association), neboli velký Budo marathon, bylo podpořeno světovým festivalem orientu, který se pořádal spolu se šampionátem v pěti rozlehlých halách.

Reprezentanti České republiky ve složení Pavel Znamenáček a Ondřej Samek odcestovali do Itálie na čtyři dny.
Po vyčerpávající cestě čekala na české duo nezbytná registrace a ubytování v nedalekém hotelu Roma, který je znám velmi slušným personálem.

Následující tři dny probíhaly eliminační boje v každé kategorii o nedělní čtyřčlenné finále v každé disciplíně. Znamenáčkovi a Samkovi se poprvé poštěstilo a startovali až v pátek, což přivítal zejména Pavel Znamenáček, který se potýkal se zdravotními problémy.

V pátek již se vše utišilo a mohl s Ondrou plně startovat ve všech disciplínách. Dvojici reprezentantů se podařilo vybojovat nedělní finále v těchto kategoriích:

Kata team duo – Znamenáček, Samek.
Kata individual Master + 40 let – Znamenáček.
Kata Hard All style Master + 40 – Znamenáček.
Kata individual senior shotokan – Samek.
Kata individual senior All style – Samek.
Self defence – sebeobrana – Znamenáček, Samek.

Po těžkém a zdlouhavém finále, které bylo ukončeno po deváté hodině večer, se českolipská dvoučlenná výprava mohla radovat z velkého úspěchu a do vlasti odvezla cenné kovy.

Pavel Znamenáček vybojoval v kategorii Master titul mistra světa a přidal v kategorii Master hard style další titul mistra světa.

Ondřej Samek získal v kategorii Senior titul vicemistra světa a přidal bronz v kata All style.

Kata duo team: Znamenáček a Samek vybojovali opět titul světových šampionů.

Další titul mistra světa a zlato přidali v kata tea All style.

S sebeobraně (self defence) obsadili Znamenáček a Samek třetí místo. Bronzové medaile jsou také velmi cenné, jelikož rozdíl byl o desetinu.

Úspěšné karatstické duo reprezentantů České republiky i domovského klubu Karate Team Sport Relax z České Lípy při této příležitosti děkuje za podporu městu Česká Lípa a všem dalším partnerům, jejichž podpora je pro klub velmi užitečná:

MEGA a.s., EVPAS, ANDY, KM PRONA, TOP stavebniny, PURUM, Provodínské písky a.s., Vendys&V.