Karate Znamenáček – Česká Lípa, Česká Kamenice, Doksy, Libouchec

USPĚLI JSME NA POHÁRU NADĚJÍ

9.4.2011 203

 

 

 

 

 

 

 

 

Pohár nadějí

V Novém Boru  dne 9.4.2011 se konal Pohár nadějí a Národní pohár žáků. Na akci se sjeli závodníci, kteří bojují o nominace na M ČR WKF.

 Naši svěřenci  zde velmi pěkně zabojovali a celkem si z turnaje odvezli osmnáct cenných kovů z toho pět zlatých, čtyři stříbrné a devět bronzových medailí.

Jako první byl na řadě Pohár nadějí a v nejmladší kategorii  do 9let v disciplíně kata si  svoji první zlatou medaili vybojoval  Danh Manh Nguyen, který v silném poli závodníku potvrdil

. Další úspěšnou závodnicí v této kategorii byla Klára Vopatová a vybojovala svoji první bronzovou  medaili.

Ondřej Kletečka se postaral o překvapení  ve starších žácích 8-6-kyu a vybojoval také svoji první cennou bronzovou medaili..

V dorostenecké kategorii se ukázalo duo závodníků Václav Dražan a Daniel Fuchs oba dva se krásně zapsali do tabulek a vybojovali bronzovou medaili .  Marie Špachmanová  byla jistě spokojena se stříbrem a je to jistě motivace pro další trénink.

V juniorské kategorii se umí dobře připravit Hana Ulíková a opět to potvrdila zlatou medaili . 

Tomáš Čvančara také překvapil a vybojoval stříbrnou medaili, což mu jistě pomůže k další cílevědomé přípravě . Nepopulární čtvrtá místa v kata si odvezli Jiří Svoboda a  Lucie Kočandrlová, ale v těchto silných kategoriích je to úspěchem.

Na Národním poháru žáků jsme si také vedli velice dobře v kategorii kata mladší žákyně , kde v nabité konkurenci se dobře ukázala Barbora Znamenáčková a vybojovala bronzovou medaili.

V disciplíně kata starší žáci opět chlapci se zde neztratili a nejlépe se dařilo Danielu Razákovi, který vybojoval  svoji první zlatou medaili v této konkurenci. Na Milana Hájka zbyla stříbrná medaile a o třetí místo prohráli Milan Zítko a Lukáš Pevný.

Ve starších žákyních v kata se nejlépe vedlo Sáře Ješetové a Dorotě Blechové, obě dvě děvčata také bojovaly o bronzovou příčku, ale nakonec zbyla čtvrtá místa..

V disciplíně kumite se vyhecoval k Lukáš Pevný , který v nejpočetnější kategoriii vybojoval  zlatou medaili a Milan Zítko s Danielem Razákem bronzové medaile.

Poslední naší silnou stránkou jsou kata teamy a na zlatou medaili dosáhli chlapci Milan Zítko, Lukáš Pevný, Kryštof Zlatohlávek, stříbrnou příčku si odvezli Lubomír Korenčiak, Jiří Svoboda, Matěj Kuhn. Děvčata ve složení Sára Ješetová, Barbora Znamenáčková, Dorota Blechová, Vanesa Kraková, Barbora Košková, Adéla Širlová vybojovaly bronzovou medaili.