Karate Znamenáček – Česká Lípa, Česká Kamenice, Doksy, Libouchec

JAN DROBEČEK JE MISTREM EVROPY

 RIMG_3542

 

 

 

 

  

V sobotu 27.3. se v německé Bochumi konalo Mistrovství Evropy JKA pro rok 2010. Netradiční prostor Jahrhunderthalle přivítal početné startovní pole závodníků z řad juniorů a seniorů i příjemnou návštěvu publika, která se s blížícím se finálovým blokem zvyšovala.

 

Česká výprava dorazila do místa konání šampionátu v pátek ráno. Německé město zastihli čeští borci za deštivého počasí, tudíž nezbývalo nic jiného než relaxovat v hotelu po dlouhé cestě.

 

Klání začalo eliminačními koly kategorií kata juniorů a juniorek. Zde si nejlépe vedl Adam Zdobinský který svými výkony potvrdil svou účast v semifinále a později i ve finálové čtyřce. Dále Josef Voráček a Jan Drobeček si proklestili cestu do semifinále, přičemž Jan Drobeček postoupil až do večerního finále.  Ondřej Samek a Jakub Kolek si smolně vylámali zuby v eliminačních kolech na domácích reprezentantech.

V soutěži Kata týmů měla Česká republika seniorský tým postavený z Drobečka, Kolka a Zdobinského, kteří po získání tří titulů v řadě měli těžkou pozici kvůli přechodu do vyšší věkové kategorie. Poradili si s ní však dobře a stejně jako tým děvčat postoupili do medailových bojů.

 

Finálové odpoledne v nabité Jahrhunderthalle mělo tedy pět českých finálových účastí. Jako první bojoval o medaile Adam Zdobinský, který i přes zranění kloubního pouzdra, které si přivodil při kumite, zacvičil vynikající Gojushiho Sho. Zřejmě i díky nevýhodné první startovní pozici se mu však nepodařilo obhájit své loňské prvenství a skončil na poněkud smolném čtvrtém místě. Medailovou chuť české reprezentace tak zpravil až Jan Drobeček, když svou perfektně předvedenou a nejvýše ohodnocenou Sochin získal zlato pro české barvy. Posledním želízkem v ohni byl seniorský kata tým, do finále nastupoval až v půl desáté večer a po celodenním vypětí bylo těžké předvést perfektní výkon, ale podmínky byly stejné pro všechny. Chlapci nastupovali opět na nepopulární první startovní pozici, kterou si zajistili čtvrtým nejlepším výkonem v semifinále. Se svou kata  Gojushiho Sho, ale dokázali, že lze zabojovat i z tohoto místa. Překonal je pouze domácí tým, a tak potom co za sebou nechali výběr Monaka a Itálie navázali na svou tříletou zlatou šňůru a připsali si první medailové umístění v seniorské kategorii a to hned stříbrné. Gratulujeme

  

 •  JAN DROBEČEK se stal v Německu MISTREM EVROPY JKA v seniorech.
 • KATA TEAM –  KLUCI JSOU  VICEMISTŘI EVROPY  – Kolek Jakub ,  Adam Zdobinský  , Jan Drobeček 
 •  další umístění

  • Adam Zdobinský 4. místo kata junioři
  • Ondřej Samek 9-16. místo kata senioři
  • Jakub Kolek 2. kolo

  Gratulujeme. Oss